Basın Açıklamaları

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, hak temelli yaklaşımı benimsemekte ve faaliyetlerini bu eksende yürütmektedir. Bu sayfada, derneğimizin görme engelli bireylerin başta eğitim-öğretim hakları olmak üzere yaşadığı hak ihlallerine ilişkin kamuoyu oluşturmak amacıyla yayınladığı basın açıklamalarına yer verilmektedir.

ANKARA’DA MÜDÜR YARDIMCISI TARAFINDAN DARBEDİLEN GÖRME ENGELLİ ÖĞRETMEN HAKKINDA basın AÇIKLAMASI

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) Ankara Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğretmenlerinden görme engelli Mehmet Kozanoğlu’nun okul müdür yardımcısı tarafından maruz bırakıldığı darp ve engellilik kimliği üzerinden nefret söylemi dolayısıyla kamuoyunu bilgilendirme ve şiddetin karşısında durmaya davet etme gereği duymuştur.

Basın açıklaması: Özür değil istifa

6 Mayıs 2021 tarihinde katıldığı bir canlı yayında Merkez Bankası'nın enflasyon kararını yorumlayan Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman'ın engelli çocukları ve ailelerini aşağılayıcı sözlerine ilişkin basın açıklamamızdır.

EGED Cast, dinleyicilerini bekliyor!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), farklı dijital platformlardan üye ve takipçilerine seslenmeyi sürdürüyor. Dernek bu defa EGED Cast dadlı podcast kanalıyla dinleyicileriyle buluşuyor.

Sayfalar