Etkinliklerimiz

Bu sayfada, derneğimiz tarafından düzenlenen veya katılım sağlanan etkinliklere ilişkin bilgiler yer almaktadır.

Kayseri, Denizli, Adana ve İzmir'de Havadaki Küçük Kumlar adıyla uzay, astronomi, güneş sistemi, gezegenler betimlemeli etkinliği düzenlendi

Havadaki Küçük Kumlar adıyla uzay, astronomi, güneş sistemi, gezegenler betimlemeli etkinliği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği moderatörlüğünde, 19 Aralık 2020 tarihinde Kayseri Emel Tarman Görme Engelliler Ortaokulu'nda, 21 Aralık 2020 tarihinde Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu'nda, 26 Aralık 2020 tarihinde Adana - Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler Ortaokulu'nda ve 27 Aralık 2020 tarihinde İzmir - Aşık Veysel Görme Engelliler Ortaokulu'nda online olarak düzenlendi.

Samsun'da İdarecilere, Görme Engelli Öğretmenlere Yönelik Yaklaşımlar Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Samsun Engelliler Federasyonu ve Samsun Temsilciliği’mizin Girişimleriyle, 4 Aralık 2019 tarihinde Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan idarecilere yönelik, İzmir Temsilcisi Ali Köse tarafından engellilik, görme engelli öğretmenlerin karşılaştıkları sorunlar, çalışma şartları konusunda bir söyleşi düzenlendi.

EGED, Kahramanmaraş'ta ilk etkinliklerini gerçekleştirdi

28 Kasım 2019 tarihinde, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'na bağlı Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri bölümü öğrencilerine yönelik engelliliğe yaklaşım ve iletişim temalı seminer gerçekleştirildi. Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya PAK ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. NAİL YILDIRIM ile görüşüldü.

Ardahan Üniversitesi'ne Konuk Olduk

Ardahan üniversitesi meslek yüksekokulları ve fakültelerinde görev yapan akademisyenlere derneğimiz bilişim komisyon üyesi İbrahim ELİBAL ve Erzurum il temsilcisi Mücahit İbrahim ÖZTÜRK tarafından, 23-28 Eylül 2019 Tarihlerinde, Ders materyalleri, web erişilebilirliği ve engellilerle iletişim konulu seminerler düzenlendi.

Sayfalar