Merve Erten

Merve Erten ile, henüz lise öğrencisiyken, derneğimiz tarafından uzaktan eğitim yoluyla düzenlenen üniversite sınavlarına hazırlık kurslarında tanıştık. Merve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanınca bağlarımız daha da güçlendi. Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projemize de katılan Merve, derneğimizin en aktif üyeleri arasında yerini aldı. Üniversiteyi bitirdi, stajını tamamladı, mesleğine başladı; ama hiçbir zaman dernekte görev almaktan geri durmadı.
2016 yılında gerçekleşen 2. Olağan Genel Kurulumuzda Yönetim Kuruluna seçilen Merve Erten, 2019 yılında yapılan 3. Olağan Genel Kurulda da aynı göreve getirildi.
Merve yalnızca derneğimizin en aktif üyelerinden biri değil, en yakın dostumuz, arkadaşımız, can yoldaşımız. Onun hatırasını yaşatmak için elbette ki çok daha büyük çalışmalarımız olacak.
Bu sayfayı, Merve'nin derneğimiz bünyesinde katıldığı etkinlikler, yaptığı sunumlar ve basın açıklamaları gibi faaliyetlerini bir araya toplamak için oluşturduk.
Merve 26 yıllık kısa süren yaşamında birçok değişimin gerçekleşmesine katkı sağladı. Onun bıraktığı yerden, onun ideallerini paylaşarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz!

Mervemizin anısına...

16 Temmuz 2020 tarihinde kaybettiğimiz Merve Erten anısına, vefatının birinci yıl dönümünde O'nun hayatından kesitler anlatan kısa bir video hazırladık.

Mervemizin ardından

Canımız, Yönetim Kurulu Üyemiz Merve Erten'in adını hatırlatmak ve yaşatmak, en yakınındakiler olarak her şeyden önce ona karşı dostluk vazifemiz.

Sayfalar