EGED Radyo'dan dernek, platform ve sohbet odalarına çağrı!

Değerli takipçilerimiz;

EGED Radyo, e-posta grubumuzun kurulduğu tarihten yaklaşık 4 ay sonra, Ekim 2009'da yayın hayatına başladı ve 2013 yılında derneğimizle birlikte bugünkü adını aldı. Radyomuz kurulduğu günden itibaren engelli bireylerin eğitimi, engelli hakları, erişilebilirlik gibi konularda bilgilendirici yayınları dinleyicileriyle buluşturdu; seminer, çalıştay, yarışma gibi canlı organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Ayrıca genel kültür içerikli belgesel ve radyo tiyatrosu gibi kayıtlarla da belli bir kitlenin başucu radyosu haline geldi.

Radyomuz, yeni dönemde de hem canlı yayınlarıyla, hem de genel kültür içerikleriyle dinleyicilerine seslenmeye devam edecek. Bunun da ötesinde, EGED Radyo; tüm derneklere, platform ve oluşumlara, sohbet odalarına, kısacası engellilik üzerine program, seminer, forum, sesli anlatım gibi içerikleri bulunan her kesime, sesini takipçilerine ulaştırma imkanı sağlamayı arzuluyor!

İnternet çağı bilgi tekelini ortadan kaldırdı, tam manasıyla bir paylaşım ortamı meydana getirdi. Buna paralel olarak da engellilik alanında faaliyet gösteren birçok yapı gerçekleştirdiği programları kayıt altına alarak kendi arşivini oluşturuyor. Üstelik sadece toplantı salonlarında değil, internet ortamında da birbirinden kaliteli programlar gerçekleşiyor. Bizler de EGED Radyo olarak, tüm bu oluşumların arşivlerini radyomuz aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu yıl canlı yayınların olmadığı zamanlarda yer alacak "Bilgi kuşağı" köşesinde, genel kültür içeriklerinin yanında sizlerden gelecek engellilik temalı program kayıtlarına da yer vermek istiyoruz. Ayrıca; dernek, platform ve sohbet odası gibi oluşumlar, gerçekleştireceği tüm etkinlikleri alt yapılarını kurmaları halinde EGED Radyo'dan canlı olarak yayınlayabilirler!

EGED Radyoda yayınlanmasını istediğiniz içeriklerin indirme bağlantılarını iletisim@egitimdegormeengelliler.org e-posta adresine gönderebilirsiniz. Eğer içeriklerinizi internet ortamında değil de DVD ya da taşınabilir bellek gibi araçlarla iletmek isterseniz; derneğimizin Sanlıhan, Meşrutiyet Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No 105/605, Kat 6, Kızılay Çankaya/ANKARA adresine postanızı gönderebilirsiniz. Canlı organizasyon yayınlama taleplerinizi de iletisim@egitimdegormeengelliler.org e-posta adresimiz veya diğer iletişim kanallarımız aracılığıyla iletebilirsiniz.

EGED Radyo, kendisine güvenen; engelli hakları, genel kültür, bilişim ve eğitsel içerikli program yapmak isteyen yeni ekip arkadaşlarını da bekliyor! Eğer siz de EGED Radyo'da program yapmak isterseniz, radyo programcılığı başvuru formu aracılığıyla yayın içeriğinizle ilgili bilgi verebilirsiniz.
EGED Radyo'ya http://www.eged.org/radyo internet adresinden ulaşabilirsiniz.

kategori: