VİEWS İnternational Genel Kuruluna katıldık

Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak üyesi bulunduğumuz VİEWS İnternational adlı derneğinin genel kurulu, bu yıl Yünanistan'ın Atina şehrinde, 1 Ekim tarihinde düzenlendi. Derneğimizi Genel Kurulda Bahar Yavuz temsil etti.
Katılımcılar Atina'ya bir gün önce gelerek birbirleriyle tanışma fırsatı buldular ve 2 Ekim tarihinde ayrıldılar. Genel Kurul, Körler İçin Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (CERB) merkez salonunda gerçekleştirildi. Genel kurul sırasında katılımcılar bazı CERB üyeleriyle tanıştılar ve her bir ülkenin örgütleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Orada yaşayan kör çocuklar ise Erasmus+ ve Avrupa Gönüllü Hizmetini tanıma şansı elde ettiler. Genel Kurula Yönetim kurulu adına; İngiltere'den VİEWS İnternational Başkanı Michael Thornton, İtalya'dan Genel Sekreter Anna Rita de Bonis, Macaristan'dan Sayman Boglárka Kollárszky ile bir Yönetim Kurulu üyesi ve Yünanistan'dan Stavroula Kousteni katıldılar. Başkan Yardımcısı olan Nikola Bakalov (Bulgaristan) toplantıya katılamadı. Ayrıca üye ülkelerden Türkiye ve Romanya delegeleri toplantıda hazır bulundular. Bunun dışında Yönetim Ofisinden Anca David de yer aldı.
Tüm gün süren toplantıda; 2015-2016 dönemine ait Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve mali rapor ile 2017 dönemine ait geçici bütçe müzakere edilerek onaylandı.
2016 Yılı sonunda görev süresi dolacak Nikola Bakalov bir Yönetim Kurulu üyesi önermesine rağmen görevinde kalmaya devam edecek. İstifa eden Yönetim Kurulu üyesi Séverine Renard'ın yerine ise yeni bir kişi seçilecek.
Yönetim Kurulu Üyesi Anna Rita de Bonis, VİEWS internet sitesinde yer alan açıklamasında, Genel Kurulun çok verimli geçtiğini ve yeni faaliyetler için VİEWS İnternational web sitesinin ve diğer paylaşım ağlarının takip edilmesini önerdi. Ayrıca, güzel organizasyon için Stavroula Kousteni'ye, Körler İçin Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne, 3 gün boyunca destek olan gönüllülere ve Yönetim Ofisinden Anca David'e teşekkür etti.
Alıntı yapılan İngilizce haber için tıklayın

İlgili Alanlar: