24. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Psikolojik Testlerin Erişilebilirliği Hakkında Atılması gereken Adımlar

Etkinlik: 24. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Psikolojik Testlerin Erişilebilirliği Hakkında Atılması gereken Adımlar
Tarih: 13 Mart 2018 salı, Saat: 20.30
Yer: Engelsiz Erişim TeamTalk sunucusu, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: egitim.engelsizerisim.com
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Hakkında

Kör psikolojik danışman ve psikologlar, psikolojik testleri mevcut halleriyle uygulayamamakta ve körlerin psikolojik test uygulamasına ilişkin gelişmeler, bireysel çaba ve uyarlamalardan öte değil. Bu durum çalışma verimini düşürdüğü gibi, körlere yönelik mevcut önyargıların güçlenmesine neden olmaktadır.
Bu konuyla ilgili daha önce yaptığımız duyuru kapsamında kurduğumuz WhatsApp grubuna katılan psikolojik danışmanlar ve psikologlarla bir toplantı zamanı belirledik.
İlgilenen tüm psikolojik danışman ve psikologların katılımıyla gerçekleşecek bu toplantının 1. bölümünde sorunlar ve çözüm önerileri üzerine konuşacağız. 2. bölümünde ise, çalışmalarımıza nasıl devam edebileceğimiz ve önceki duyuruda belirtilen yüz yüze toplantıyı nasıl optimum düzeyde verimli kılacağımız üzerine konuşacağız.
Bu konular üzerinde beyin fırtınası yapmak ve harekete geçmek amacıyla düzenleyeceğimiz toplantımıza, görme engelli psikolojik danışman, psikolog ve katkı sunmak isteyen herkesi bekliyoruz!
Ayrıca, psikolojik testlerin erişilebilirliğine yönelik çalışmalarımız sürecinde anlık olarak haberleşebileceğimiz WhatsApp grubuna katılmak için aşağıdaki bağlantıda bulunan formu doldurabilirsiniz.
WhatsApp bilgi formu için tıklayın

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, Engelsiz Erişim TeamTalk sunucularında yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:
host adresi: egitim.engelsizerisim.com
TCP bağlantı noktası: 10333
UDP bağlantı noktası: 10333
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları
TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız