2. Örgüt içi çalışma kampımızı düzenledik

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Derneği tarafından yürütülen Birlikte Hibe Programı kapsamında 2. EGED Örgüt İçi Çalışma Kampı gerçekleştirildi. 15-16 Aralık tarihlerinde Ankara'da düzenlenen kampa EGED'in yaklaşık 60 üyesi katıldı.

Kampın başlangıcında ilk önce EGED üyeleri kendilerini tanıttılar. Ardından GEÖP sürecini de içine alan, EGED'in 9 yıllık hikayesi, o günleri yaşayanların anlatımlarıyla paylaşıldı. Facebook sayfamızdan canlı yayınlanan oturum, birçok takipçimiz tarafından da ilgiyle izlendi. Daha sonra gerçekleşen "Hak temelli yaklaşım bağlamında EGED" başlıklı oturumda ise EGED'in ilke ve değerleri üzerine konuşuldu. Oturumda ayrıca hak temelli yaklaşımın ilkeleri, tıbbi model ve sosyal model arasındaki farklar ile EGED'in bu noktadaki duruşu üzerinde duruldu.

Öğleden sonra 6 çalışma komisyonu iki oturum halinde şu ana kadar geldikleri noktayı ve Birlikte hibe programı kapsamında belirledikleri hedefleri nasıl gerçekleştireceklerini değerlendirdiler.

Kampın ikinci gününde gerçekleşen sabah oturumlarında 6 komisyonun çalışmaları sunuldu. Öğleden sonra ise; insan kaynağının geliştirilmesi ve diğer kurumlarla ilişkiler, kaynak geliştirme stratejileri, il temsilciliği sistemi ve Engelsiz Nota konularında atölye çalışmaları yapıldı. Bu çalışmaların sunumundan sonra gerçekleşen sonuç ve değerlendirme oturumunda EGED üyeleri yüz yüze bir araya gelmenin önemini vurguladılar ve benzer organizasyonların tekrarlanması gerektiğini belirttiler.
EGED'in hikayesi videosunu izlemek için tıklayın

kategori: 
İlgili Alanlar: 
Fotoğraflar: 
Toplu fotoğraf
Çalışma komisyonları atölye çalışmasında