Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi düzenleniyor

Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi Etkinliği 27-28 Nisan 2019’da Ankara’da gerçekleştirilecektir. Bu eğitim, Psikolojik Danışman Şeyma Büyükurvay ve proje ekibi tarafından Sivil Düşün Avrupa Birliği Programı desteğiyle düzenlenmektedir. Eğitim kapsamında; Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanındaki etik ilkelerin engelli bireylerle çalışırken ihlal edildiği noktalara dikkat çekilecek, bilimsellik ile profesyonelliğin engelli bireylerin de hakkı olduğu ilkesiyle, kariyer danışması sürecinde engelli bireylerle nasıl çalışılacağı ele alınacaktır. Eğitim boyunca gerçekleşecek oturumların konuları ve konuşmacılar aşağıdadır.

Bu eğitim; okul psikolojik danışmanları, okul psikologları, kariyer danışması alanıyla ilgili çalışan lisansüstü öğrencisi ve akademisyenler ile farklı kurumlarda çalışıp kariyer danışması alanına ilgi duyan psikolojik danışmanların başvurusuna açıktır. Başvurusu onaylanan katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları Sivil Düşün Avrupa Birliği tarafınca karşılanacaktır. Son başvuru tarihi: 1 Mart (Cuma) 2019, saat 23.59’dur.
Başvurular: başvuranların çalıştığı kurum, şehir, yaş, cinsiyet dengesi ve başvuru formuna göre değerlendirilecek olup sonuçlar iletişim kanalları aracılığıyla bildirilecektir.

Bilgi için:

Şeyma BÜYÜKURVAY
E-posta: seymaurvay@gmail.com
Telefon: 0 542 312 3113

Eğitim İçeriği:

•EngellilikNedir? Süleyman Akbulut (Engelli hakları aktivisti ve yazar)
•BağımsızYaşam, Destek Teknolojiler ve Erişilebilirlik: Prof. Dr. Hülya Kayıhan(Hacettepe Üniversitesi/Ergoterapi Bölüm Başkanı ve Engelli öğrenciBirimi Koordinatörü)
•HakTemellilik Bağlamında Engellilik Atolye Çalışması: Dr. Beyza Ünal(Klinik psikolog, engelli hakları aktivisti) ve Şeyma büyükurvay(Psikolojik danışman, engelli hakları aktivisti)
•PDRAlanındaki Bilimsel İlkelerin Hak Temelli Kariyer Danışması ileBağdaştırılması: Dr. Özlem Haskan Avcı (Hacettepe ÜniversitesiPsikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilimdalı)
•HakTemelli Olmayan Deneyimler Atolye Çalışması: Bahar Yavuz (Psikolog,engelli hakları aktivisiti) ve Şeyma Büyükurvay (Psikolojik danışman,engelli hakları aktivisti)
•KariyerDanışması Sürecinde Engelli Öğrenciyi Tanıma: Hilal Döner (Uzmanpsikolojik danışman)
•KariyerDanışması Sürecinde Engelli Öğrencinin Velisiyle Görüşme: Prof.Dr. Tuncay Ergene (Hacettepe Üniversitesi/Psikolojik Danışma ve RehberlikAna B
Başvuru formu için tıklayın

kategori: