32. aylık online değerlendirme toplantısı: Engelsiz üniversite

Etkinlik: 32. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Engelsiz üniversite
Tarih : 3 Nisan 2019 çarşamba, 20.00
Yer : EGED Uzaktan Eğitim Akademisi, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Hakkında

Aylık online değerlendirme toplantılarımız ile, EGED'in ilgi alanını oluşturan konularda rotasını belirlemeye devam ediyoruz!
Engelsiz Üniversite Çalıştayı; üniversitelerin engelli öğrenci birim sorumluları, ilgili akademisyenler, engelli öğrenciler ve konuya dair diğer paydaşların katılımıyla gerçekleşmektedir. Bu yıl 13. defa düzenlenecek çalıştaya Yeditepe Üniversitesi ikinci defa ev sahipliği yapmaktadır. 10 - 11 Nisan tarihlerinde yapılacak çalıştaya ait detaylı bilgi ve katılım başvuru formu için www.engelsizcalistay.yeditepe.edu.tr internet adresi ziyaret edilebilir.
Bu yıl çalıştayda ele alınacak konular; akademik yaşamda erişilebilirlik, mimari erişilebilirlik, iletişim, istihdam ve engelli öğrenci birimlerinin işleyişi olarak ilan edilmiştir.
EGED; söz konusu çalıştaya dördüncüsünden itibaren aralıksız olarak sunumlar yapmak ve atölye çalışmalarına dahil olmak suretiyle katılım sağlamıştır. Zira EGED, bu çalıştayların engelli öğrenci birimleri ile doğrudan temas kurmak ve geliştirilecek politikalara etkide bulunmak bakımlarından önemli olduğuna inanmaktadır. Dolayısıyla EGED bu yıl yapılacak çalıştaya da dahil olmayı planlamaktadır.
Bundan hareketle, 32. aylık online değerlendirme toplantımızın konusu "Engelsiz Üniversite" olarak belirlendi. Toplantımızda, çalıştayda ele alınacak konularda EGED olarak hangi noktalara odaklanacağımızı ve nasıl bir strateji geliştirmemiz gerektiğini ele alacağız.
3 Nisan çarşamba akşamı, 20.00'de, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek toplantımıza, konuya dair katkı sunmak isteyen herkesi bekliyoruz!

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız