33. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı - Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri

Etkinlik: 33. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı - Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri
Tarih : 31 Mayıs 2019 Cuma, 21.30
Yer : EGED Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Hakkında

Yoğun bir çalışma dönemini geride bırakmak üzereyiz. Doğrusu Biz de EGED olarak epey yorucu bir eğitim yılını bitirmeye yaklaşıyoruz. Fakat; Uzaktan Eğitim Akademisi, Engelsiz Nota, Her Yerde Braille, Benimle Birlikte Engelsiz Üniversite ve sayamadığımız daha başka proje ve etkinliklerde elde ettiğimiz kazanımlar, hayatlarına dokunduğumuz insanlar ve geleceğe dair umudumuzu diri tutan yaşanmışlıklar, bütün yorgunluğumuzu alıyor. İşte bu yüzden, daha fazla bir arada olabilelim diye, EGED yaz dönemi için de sürpriz faaliyetler gerçekleştirme hazırlığında. Detayları paylaşmak için biz de heyecanlanıyoruz ama, bunun için biraz daha beklememiz gerekiyor!

Havaların ısınmasına dokuz günlük bayram tatili de eşlik edince, birçok kişi kendisine gezi planları yaptı. Temmuz ve Ağustos ayları için de çoğumuz tatil hazırlığındayız. Aramızda rezervasyonunu tamamlayıp tatil gününü bekleyenler de var, halen ne yapacağına karar veremeyenler de. Üstelik tatilde bağımsızlık ve erişilebilirlik faktörünü önemsediğimizde, birçok detayı düşünmemiz ve tedbir almamız keyifli bir tatil için önem taşıyor.

Peki sizin bu yılki planınızda ne var? Deniz ağırlıklı bir tatil mi yapacaksınız? yurtdışına mı çıkacaksınız? Doğayla baş başa kalıp bir yerlerde kamp kurmayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa kültürel turlara dahil olabileceğiniz gezi ağırlıklı bir tatil mi tercih ediyorsunuz? Çok soru sorduk biliyoruz ama, tatile çıkmadan önce birbirimizle tecrübe paylaşımında bulunabileceğimiz, "Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri" başlıklı 33. aylık değerlendirme toplantımıza katılmak istemez misiniz?
Eğer cevabınız olumluysa, buyurun toplantı detaylarına!

Toplantımızda ilk olarak Herkes İçin Turizm Derneği Başkanı Ali Aydoğmuş söz alacak ve hem dernek olarak turizm alanında yaptıkları çalışmalardan bahsedecek, hem de deniz - kum - güneş ağırlıklı tatil planı olanlar için ip uçları verecek. Daha sonra her yıl farklı bir ülkeye giderek bizlere oradan paylaşımlarıyla seslenen İbrahim Elibal mikrofonu alacak; yurtdışı tatili planlarken nelere dikkat edebileceğimizle ilgili tavsiyelerde bulunacak.

Durun! Daha bitmedi. EGED'in maceracı gençleri Ali Köse ve Oğuzhan Al, erişilebilir kamp deneyimlerinden bahsedecekler. Macera demişken, siz hiç otostop çekerek diyar diyar gezmeyi düşündünüz mü? Bu soruya "evet" diyen biri var mı bilemiyoruz fakat, serebral palsili iki genç, Seben Ayşe Dayı ve Serim Berke Yarar, engelli farkındalığı için gezilerinde otostop çekerek ilginç bir deneyim yaşamışlar. İki arkadaşımız bu süreçte neler yaşadıklarını, hangi olaylara şahitlik ettiklerini bizlere aktaracaklar.

Bağımsız biçimde hareket edebilmek öyle bir özgürlük ki, belki de bunun değerini en çok tatile çıktığımızda anlayabiliyoruz. Eğer siz de gittiğiniz yerde bütün gün otelde kalmayıp şehrin yaşantısına ortak olmak ve kültürel / tarihi alanlarını gezmekten zevk alıyorsanız, Emre Taşgın'ın gerektiğinde destek almaktan çekinmeden fakat kendi kararlarımızı alıp uygulayabileceğimiz bir tatil planı nasıl yapılır üzerine anlatacaklarını dinlemenizi öneriyoruz.

Toplantımızın devamında anlatılanlara dair görüş ve deneyimlerinizi aktarabileceğinizi ve merak ettiğiniz her türlü soruyu sorabileceğinizi vurgulamaya gerek yok diye düşündük aslında ama, belki aramıza yeni katılan takipçilerimiz olur diye yine de ifade etmek istedik.
Toplantımız 31 Mayıs 2019 Cuma akşamı, 21.30'da, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek.
Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri dinlemek isteyen veya bu konularda söyleyecek bir şeyleri olan herkes toplantımıza davetlidir.
Hem, değişimi birlikte gerçekleştirmek için önce enerji depolamak gerek. Sizce de öyle değil mi?

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız