34. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: REHBER KÖPEKLER

Etkinlik: 34. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: REHBER KÖPEKLER
Tarih: 23 Eylül 2019 Pazartesi, 20:30
Yer: EGED Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu, aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Düzenleyen: EGED - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu

Hakkında

Aylık değerlendirme toplantılarımız, yaz döneminin ardından kaldığı yerden devam ediyor. Yaz boyunca güzel anlar eşliğinde bolca enerji depoladık. Bu enerjimizle birlikte, siz üyelerimiz ve takipçilerimizle belirlediğimiz gündem önerileriyle Aylık Değerlendirme Toplantılarımıza devam ediyoruz.

Bu ayki toplantı konumuz, rehber köpekler üzerine.
Bilindiği üzere dünyada rehber köpeklerle ilgili çalışmalar uzun süredir devam ediyor. Türkiye’de ise yakın zaman içerisinde başladı. Ülkemizde bu konudaki çalışmayı Rehber Köpekler Derneği yürütüyor. Nitekim rehber köpeklere karşı ilgi ve merak giderek artıyor. “Rehber köpekleri kimler kullanabilir, rehber köpeklerin eğitimi nasıldır, koşulları nelerdir, yasal durumu ne?” Gibi nice soru merak konusu. Toplantımızda bu konuyu sizlerin katkılarıyla irdelemek üzere Rehber Köpekler Derneği Başkanı Nurdeniz Tunçer’le birlikte rehber köpek kullanıcıları Mustafa Keskin ve Yusuf Uçar’ı ağırlıyoruz.

Toplantımızın ilk bölümünde dernek başkanı Nurdeniz Tunçer, rehber köpeklerin eğitimi ve yasal durumu gibi konularda bilgilendirmeler yapacak. Devamında rehber köpek kullanıcıları Mustafa Keskin ve Yusuf Uçar deneyimlerini paylaşacak. Toplantımızın 2. Bölümünde serbest kürsü formatına geçilerek katılımcıların soru ve katkılarıyla içeriğimizi zenginleştireceğiz.

23 Eylül Pazartesi akşamı, saat 20.30’da, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek toplantımıza, konuya ilgi duyan veya katkı sağlamak isteyen herkes davetlidir.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız