35. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞMA DENEYİMMLERİ

Etkinlik: 35. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: Özel Sektörde Çalışma Deneyimleri
Tarih: 30 Ekim 2019 Çarşamba, 20:30
Yer: EGED Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu, aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Düzenleyen: EGED - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu

Hakkında

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED üye ve takipçilerinin çizdiği rota üzerinden devam ediyor.
Bilindiği üzere engelli bireyler, kamudaki farklı istihdam alanlarında çalışma ve üretme hakkını çeşitli sorunlara rağmen kullanabiliyor. Bu konudaki deneyim ve kazanımlara dair paylaşımlarımızı daha önceki toplantılarımıza taşımıştık. Oysaki engelli bireylerin, alternatif olarak özel sektördeki farklı istihdam alanlarında çalışma hakkını kullanabilmesi de oldukça önemli bir durum. Günümüzde özel sektörde istihdam edilen engelli birey sayısı kamuya göre çok daha az olsa da yine de bu oran her geçen gün artıyor. Bu bağlamda görme engelli gençlerin kariyer planlamalarında alternatif ve farkındalık oluşturmak adına 35. aylık değerlendirme toplantımızın temasını “Özel Sektörde Çalışma Deneyimleri “olarak belirledik.
Toplantımızda bu konuyu sizlerin katkılarıyla irdelemek üzere iletişim ve haberleşme dünyasıyla psikolog ve hukuk alanından konuklar ağırlayacağız.
Toplantımızın ilk bölümünde Turkcell ürün yöneticisi ve Hayal Ortağım bölümünde çalışan Gamze Sofuoğlu, Vodafone arayüz geliştiricisi olarak çalışan Olcay aşçı, özel bir klinikte çalışan Uzman Psikolog Özlem Okur ve Praxis Hukuk Bürosu avukatlarından Merve Erten; çalışma yaşamındaki deneyimleriyle bizlerle olacaklar. Toplantımızın 2. Bölümünde serbest kürsü formatına geçilerek katılımcıların soru ve katkılarıyla içeriğimizi zenginleştireceğiz.
30 Ekim Çarşamba akşamı, saat 20.30’da, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek toplantımıza, konuya ilgi duyan veya katkı sağlamak isteyen herkes davetlidir.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız