Uzaktan Eğitim Akademisinden eğitmenlerine öğretmenler günü kutlaması!

EGED, 2018 - 2019 döneminden itibaren öz kaynaklarıyla Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi'ni yürütüyor.
Proje kapsamında şu ana kadar Yükseköğretim Kurumlarına Hazırlık Sınavı (YKS), Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme Sınavı'na hazırlık (GYS) ve görme engelli öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitim kursları düzenlendi. Eğitmenler, bu kurslarda gönüllü olarak görev aldılar.
EGED, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Akademi bünyesinde görev alan 21 gönüllü eğitimciye teşekkür sertifikaları gönderdi. Braille ve latin alfabenin basılı olduğu sertifikada şu metin yer aldı:
"Sayın ...,

Eğitimde Görme Engelliler Derneği Uzaktan Eğitim Akademisi olarak düzenlediğimiz kurslarımıza sunduğunuz gönüllü katkıdan dolayı teşekkür ederiz. Sürecin erişilebilir bir şekilde devam etmesinde gösterdiğiniz kararlılığın, meslek hayatınızda da Aynı şekilde sürmesini dileriz.
Öğretmenler gününüz kutlu olsun!
Demet BUDAK:Uzaktan eğitim akademisi koordinatörü
Emre TAŞGIN: Eğitimde Görme Engelliler Derneği Başkanı"
Ayrıca sertifikayla beraber Her Yerde Braille kampanyası kapsamında oluşturulan Braille magnetler de hediye edildi.

Fotoğraflar: 
Şeyma Büyükurvay masada otururken görülmekte. Elinde zarf, EGED her yerde Braille magneti, poşet dosya içerisinde teşekkür belgesini tutmuş gülümsüyor.
Fotoğraf yukarıdan çekilmiş. Masadaki zarfın üzerine konulan kırmızı bir karanfilin altında, teşekkür belgesi ve EGED magneti görülmekte.
Ebru SERBEST'e Ait teşekkür belgesi Betimlemesi: Etrafı açık koyu mavi çerçeve içersinde beyaz bir kuşe kağıt üzerinde, en üstte EGED  logosu, altında siyah yazı ile büyük harf ve büyük punto ile "Teşekkür Belgesi" yazmakta. Haberde yer alan metnin altında kırmızı bir gül resmi var. Sağ altta Demet BUDAK'ın imzası,  solda ise Emre TAŞGIN'ın imzası ve kırmızı renkli dernek mühürü yer almakta.