38. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: Çocuk Sağlığında Kör Ebeveynler İçin Erişilebilir Yöntemler

Etkinlik: 38. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı: Çocuk Sağlığında Kör Ebeveynler İçin Erişilebilir Yöntemler
Tarih: 15 Ocak 2020 Çarşamba, 20:30
Yer: EGED Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu, aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Düzenleyen: EGED - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu

Hakkında

Aylık Değerlendirme Toplantılarımız, üye ve takipçilerimizin belirlediği gündemleri ele alarak devam ediyor. Üstelik bu toplantılar, üç aydır birbirini besleyen ve takip eden konular eşliğinde ilerliyor. Bu bağlamda 38. Aylık değerlendirme toplantımızda , bir önceki toplantıda konuşulan kör ebeveynlerin çocuk gelişimindeki deneyimlerine takiben, çocuk sağlığında kör ebeveynler için erişilebilir yöntemleri ele alıyoruz.

Bağımsız olarak yaşamlarını sürdüren kör bireyler, görselliğin çok önemli olduğu dünyada, çeşitli deneyimlerle farklı ipuçları bularak yeni körcül yöntemler keşfederler ve başkalarından da öğrenirler. Kör ebeveynilerse artık yetişkindirler ve bağımsızca hayatlarını sürdürürlerken yaşamlarına katılan çocuklarına bakmak ve bebeklikte ihtiyaçlarını karşılamak, onlar için yepyeni bir deneyim alanıdır. Hata yapma lüksünün neredeyse bulunmadığı bebeğin veya çocuğun sağlığı konusu da ebeveyn ve ebeveyn adaylarını endişeye sevk edebilecek önemli bir husustur. Tüm bu sebeplerden dolayı bu ayki toplantımızda kör ebeveynlerin çocuklarının sağlığını nasıl takip edebileceklerini, tedavi gerektiğinde nasıl yol alabileceklerini, çocuğun hastalık belirtilerini anlama sürecinden ilaç kullanımına kadar çocuk sağlığındaki birçok önemli detayı geniş bir perspektif üzerinden konuşacağız. Bu konuyu sizlerin eşliğinde değerlendirmek üzere, toplantımızın ilk bölümünde körlük konusunda deneyimli tıp doktoru Ahmet Mart’ı; bilgi, öneri ve deneyimleriyle ağırlayacağız. Devamında serbest kürsü formatına geçilerek katılımcıların katkı, yaşantı ve sorularıyla toplantımızı zenginleştireceğiz.

15 Ocak Çarşamba akşamı, saat 20.30’da, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek toplantımıza, başta kör ebeveynler olmak üzere konuya ilgi duyan veya katkı sağlamak isteyen herkesi bekliyoruz.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız