Okuyayım ama Nasıl Başlıklı Uzaktan Etkinlik Düzenleniyor

Uzaktan Etkinlik: Okuyayım ama Nasıl?
Tarih: 15 Haziran 2020 pazartesi, 20.30
Yer: Google Meet (katılım linki kayıt formunu dolduran kişilerle paylaşılacaktır).
Kayıt linki: https://www.eged.org/okuyayimamanasil

Hakkında

Merkezi sınavlar, hayatımızda dönüm noktaları olabilecek okullara yerleşmemizde birer adım. Görme engellilerin bu sınav kitapçıklarını okutman ile herkes gibi kendilerini en iyi ifade edebilecekleri şekilde okuyup gerekli işlem ve işaretlemeleri yapabilmeleri üzerine 15 Haziran 20.30’da konuşacağız. Ülkemizde merkezi sınavlarda yaygın ve güncel olarak kullanılan yol, görme engelli öğrencinin bir okuyucu ve işaretleyici ile sınava girmesi. Tam da bu noktada, okuyucu ve işaretleyicinin görme engelli öğrencinin ihtiyacına uygun okuma ve işaretleme yapabilmesi gerekiyor. Merkezi bir sınavda görme engelli öğrencinin sınavında görevli okutmanların öğrencinin ihtiyacına uygun şekilde nelere dikkat edip nelerden kaçınacağını, örneklerle ele alacağımız etkinliğimize bekleriz.

Kayıt

Bu sayfada bulunan form üzerinden söyleşimize kayıt olabilirsiniz. Başvuru formunda istenen bilgiler etkinliğin sağlıklı sürdürülebilmesi için alınmaktadır.
Başvuru formu sosyal medya bağlantılarından sonra gelmektedir. Zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.
Söyleşimiz Google Meet üzerinde gerçekleştirilecektir.

Google Meet, görmeyenlerin en çok kullandığı Windows, iOS, Android ve Mac OS işletim sistemlerindeki yaygın ekran okuyucularla erişilebilir durumdadır.
Ekran okuyucularla Google Meet yönergesi için tıklayın

kategori: