Üye Olduğumuz Ağlar

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, benzer amaçlı diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olmanın, arzu edilen kazanımların elde edilmesini kolaylaştırdığını düşünmektedir. Bu nedenle faaliyet gösterdiği alanlarda çalışmalar yürüten ulusal ve uluslararası çeşitli ağlara dahil olmuştur.

Derneğimizin, görme engelli gençlerin eğitimi ve sosyal yaşama dahil edilmesi gibi alanlarda faaliyet yürüten ve merkezi Belçika'nın Liege şehrinde bulunan
Views İnternational adlı uluslararası bir derneğe yaptığı üyelik başvurusu kabul edilmiştir.

Başta engelli bireyler olmak üzere herkesin maruz kalabileceği, her türlü ayrımcı uygulamayla mücadele etmeyi temel amaçları arasında sayan derneğimiz, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği'nin sekretaryasını yürüttüğü Ayrımcılığı Önleme ve Mücadele Platformu'nun üyesidir.

Derneğimiz, ülkemizde engelliler alanında yürütülen bilişim çalışmalarına yön vermek amacıyla oluşturulan Engelsiz Bilişim Platformu'nun aktif bir üyesidir.

Derneğimiz, Sabancı Vakfı'nın desteklediği, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği ve Bilgi Üniversitesi ortaklığında yürütülen Engelli Hakları İzleme Grubu'nda katılımcı olarak yer almaktadır.

kategori: