YKS hazırlık kursu gönüllü öğretmenlerini bekliyor!

EGED, geçtiğimiz dönem hayata geçirdiği Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursu düzenliyor. Tamamen EGED'in öz kaynaklarıyla yürütülen projemizde düzenlenecek YKS kursu için gönüllü eğitimciler aranıyor.

Üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde, görme engelli öğrenciler hem kaynak temini hem de destek eğitimi huşusunda çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Uzaktan Eğitim Akademisi adlı projemiz kapsamında, internet imkanına sahip öğrencilere, erişilebilir kaynak sunmak, öğrencilerin derslerine katkıda bulunmak ve hazırlık süreçlerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu yüzden gönüllü öğretici arkadaşlarımıza ihtiyaç duyuyoruz.

2018 - 2019 eğitim - öğretim döneminde gerçekleşen kurslarımız sonucunda 12 görme engelli öğrenci çeşitli üniversitelerin örgün ve açıköğretim fakültelerine yerleşti.

İşte üniversiteyi kazanan kursiyerlerimizin listesi

Bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan yeni öğrencilerin hayatlarını birlikte değiştirmemize katkıda bulunmak isterseniz, YKS hazırlık kurslarımızda gönüllü olarak görev alabilirsiniz.
Gönüllü öğretmen olarak projemize katılmak isteyen arkadaşlarımızda; ders verecekleri alana hakim bulunmak, üniversite öğrencisi, mezunu veya öğretmenlik mesleğini yapıyor olmak ve mümkün olduğunca sürekli katılım sağlamak özelliklerini arıyoruz. Olası teknik sorun ya da başka aksilikler nedeniyle derslerin aksamaması açısından her dersten tek öğretmen yerine birkaç öğretmenimizin olmasını arzu ediyoruz.
Dersler, TeamTalk adlı sesli konferans yazılımı aracılığıyla, EGED Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde gerçekleşecek. Uygulamayı hem bilgisayarınızda, hem de akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.
Haydi; değişimi birlikte gerçekleştirelim!

Aşağıdaki form aracılığıyla iletceğiniz başvurunuz Uzaktan Eğitim Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra size geri dönüş yapılacaktır. Formdaki zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir. Form sosyal medya bağlantılarının altında yer almaktadır.

İlgili Alanlar: