Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu üyemiz Merve Erten'in aramızdan ayrılmasından sonra, 20 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Ekim 2022 dönemine kadar görev yapacak 3. dönem Yönetim Kurulumuz şu şekilde oluşmuştur:

Genel Başkan: Emre Taşgın

Telefon: 05357369037
E-posta: emre.tasginn@gmail.com
Hakkında: 1989 doğumlu. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Öğrenci olduğu 2007-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri (GÜTOG) bünyesinde yürütülen Okuyucum Ol Projesi'nde aktif olarak bulundu. 2009 yılında kurulan Görme Engelli Öğrenciler Platformu'nun (GEÖP) kurucuları arasında yer aldı. 2014-2016 Yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı - Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce kurulan Engelsiz EBA Birimi'nde görev yaptı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından kurulan çeşitli komisyonlarda görev aldı. Çeşitli konferans, panel ve seminer gibi etkinliklerde engelli bireylerin eğitimi, erişilebilirlik ve engelli hakları gibi konularda sunumlar gerçekleştirdi. Taşgın; şu anda MEB bünyesinde Sosyal Bilgiler dersi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Genel Sekreter: Oğuzhan AL

E-posta: 06aloguzhan@gmail.com
Hakkında: 1995 Yılında Ankara'da doğan Oğuzhan AL, ilk öğrenimini Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda, liseyi Pursaklar Dedekorkut Anadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde tamamladı. Çeşitli konferans, panel ve seminer gibi etkinliklerde engelli bireylerin eğitimi, erişilebilirlik, engelli hakları ve toplumsal cinsiyet gibi konularda sunumlar gerçekleştiren Al; elektronik yabancı dil sınavının görme engelliler için erişilebilir hale getirilmesinde aktif rol aldı. Ayrıca Engelli Üniversite Öğrencileri İnsiyatifi ve Benimle Birlikte Engelsiz Üniversite projeleri gibi bir çok projenin yürütücü ekibinde yer aldı. Toplumsal cinsiyet ve engelli haklarını çalışma alanı olarak benimseyen Oğuzhan AL; Engelsiz Destek Gönüllü ağı Projesi'nin yürütücü ekibinde yer alıyor. 2017 Yılından itibaren Her Yerde Braille Kampanyası'nı yürütüyor. Oğuzhan Al, halen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapıyor.

Mali Sekreter: Ali Öztürk

E-posta: aliboun@gmail.com

Eğitim ve Öğretim Sekreteri: Demet Budak

E-posta: demetbudak25@gmail.com
1993 yılında Erzurum’da doğdu. İlköğrenimini Erzurum Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda, liseyi Erzurum Lisesi’nde tamamladı. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi’nden mezun oldu. 2018 yılından itibaren Uzaktan Eğitim Akademisi Yürütme Kurulu Koordinatörü olan Budak, şu anda MEB bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Örgütlenme ve Sosyal İşler Sekreteri: Pınar GÖCEN

E-posta: gocenpinar@gmail.com
Hakkında: 1991 Yılında Denizli'de doğdu. İlk öğrenimini Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu ve Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Liseyi Denizli Hasan Tekin ADA Lisesi'nde, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlayan GÖCEN; Eğitimde Görme Engelliler Derneği'nin kurucu üyeleri arasında yer alıyor. Birçok sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Öğretmen Ağı'nda aktif olarak rol alıyor.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sekreteri: Mücahit İbrahim ÖZTÜRK

E-posta: mucahidibrahim@hotmail.com
Hakkında: 1988 Yılında Erzurum, Olur'da doğdu. İlköğretimi Tokat, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda okudu. Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmet Lisans programını tamamladı. 3 yıl Üniversitenin Engelli Öğrenci Temsilcisi olarak görev aldı. DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürlüğünde yönetici asistanı olarak çalışmaktadır. Sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerinde görev almıştır. Engelli Farkındalığını artırmak üzere çekilmiş Yeryüzünden Uzakta isimli bir belgeseli bulunmaktadır.

Uluslararası İşler Sekreteri: Adil Ahmet KAVRAMA

E-posta: ahmetkavrama@gmail.com.
Hakkında: 1992 Yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğan Adil Ahmet KAVRAMA ilköğrenimini Gazi Antep Gap Görme engelliler İlköğretim okulu ve Adana Oğuz Kağan Köksal Görmeengelliler İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Kadirli Anadolu Öğretmen lisesinde, lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu üniversitesi Eğitim fakültesi İngilizce öğretmenliği bölümünde tamamladı. 2011/2015 yılları arasında Young guru Academy adlı sivil toplum kuruluşu bünyesinde çeşitli projelerde görev almasının yanısıra, Anadolu üniversitesi Fen fakültesi Matematik bölümü akademisyenleri tarafından yürütülen Açıköğretim genel matematik kitabının görme engelli öğrenciler için uyarlanması sürecinde danışman ve editör olarak çalıştı. Şuanda MEB BÜNYESİNDE ingilizce öğretmeni olarak çalışan Kavrama aynı zamanda Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi tezli yüksek lisans programında öğrenimine devam ediyor.

Yönetim kurulu'na ulaşmak için bilgi@eged.org e-posta adresini veya
İletişim Formu'nu kullanabilirsiniz.

Önceki dönem Yönetim Kurulları

3. Dönem Yönetim Kurulumuz (26 Ekim 2019 - 16 Temmuz 2020)
2. Dönem Yönetim Kurulumuz
1. Dönem Yönetim Kurulumuz

kategori: