Paylaşım ağlarımızı takip ediyor musunuz?

Eğitimde Görme Engelliler Derneği; e-posta grubu, internet siteleri, Facebook, Twitter ve İnstagram sayfaları, YouTube ve Podcast kanalları ile RSS akışlarıyla internet bağlantısı olan her yerden erişime açık!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, 2009 yılında kurulan Görme Engelli Öğrenciler Platformu'nun çalışmalarını tüzel kişilik altına almak istemesi sonucu 2013'te kuruldu.
Gerek platformun kurulduğu süreçten bu yana, gerekse derneğimizin kuruluşundan sonra üyelerimizi ve katılımcılarımızı yaptığımız çalışmalarda bizzat aktif halde tutmak ve gelişmelerden anlık haberdar etmek için sosyal paylaşım ağlarında hesaplarımız bulunuyor.
Söz konusu hesaplarımızla, gelişmelerden takipçilerimizi anlık olarak haberdar etmeyi ve bunlara takipçilerimizin aktif katılımını sağlamayı hedefledik.
Halihazırda derneğin resmi sosyal paylaşım hesapları, iletişim, etkinlik ve farkındalık komisyonumuz tarafından yönetiliyor.
Eğer siz de bu sosyal paylaşım ağlarında bizi anlık olarak takip etmek, ihtiyaç duyduğunuz konularda derneğimizin ve üyelerimizin görüşlerini almak ve çalışmalarımıza aktif olarak katılmak isterseniz, aşağıdaki ağlardan bizi takip edebilirsiniz.

E-posta grubumuz

2009 yılında kurulan, derneğimizin oluşmasına öncülük eden ve halihazırda güncel konular üzerine tartışmaların yapıldığı, derneğin çalışmalarına, faaliyetlerine, açıklamalarına ve girişimlerine yön veren e-posta grubumuza üye olmak isterseniz; gormeengelli-ogrenciler+subscribe@googlegroups.com adresine konu kısmı dahil olmak üzere boş bir e-posta gönderebilir ve gelen yanıtı aynı şekilde boş olarak yanıtlayabilirsiniz. Böylelikle üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Ayrıca https://www.eged.org/egrup adresinde bulunan kısa formu doldurarak üyelik başvurusu yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra gruba e-posta göndermek için gormeengelli-ogrenciler@googlegroups.com adresini kullanabilirsiniz.
E-posta grubumuz kurulduğu dönemde görme engelli öğrencilerin sorunlarına yönelmiş; fakat zamanla her meslek grubundan katılımcının yer aldığı, engelli hakları özelinde engelli bireylerin eğitim süreçlerini ele alan bir yapıya bürünmüştür. Fakat birçok kişinin adres defterine bu adresi eklemesinden dolayı adres değişikliğine gidilmemiştir. Dolayısıyla bu grup yalnızca görme engelli öğrencilerin değil; dileyen herkesin katılımına açıktır.

İnternet sitelerimiz

Eğitimde Görme Engelliler Derneği internet sitesine https://eged.org veya https://egitimdegormeengelliler.org adreslerine giderek ulaşabilirsiniz.

2017 yılında başlayan "Her Yerde Braille Kampanyası" web sitesine https://brailletr.org/ adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Görme engelli müzisyenlerin nota ihtiyacına cevap veren "Engelsiz Nota Kütüphanesi" internet sitesine: https://engelsiznota.org/ adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

"Engelsiz Destek Online Gönüllü Ağı Platformu" internet sitesine https://engelsizdestek.org/ adresine giderek ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız

Derneğimizin Facebook sayfasını beğenmek isterseniz: http://facebook.com/egitimdegormeengelliler
Derneğimizi Twitter’dan takip etmek isterseniz: http://www.twitter.com/egediletisim
Derneğimizi İnstagram’dan takip etmek isterseniz: http://instagram.com/egitimdegormeengelliler
Engelsiz Üniversite Facebook sayfasını beğenmek için: http://www.facebook.com/engelsizuniv/
Derneğimizi RSS akışından takip etmek isterseniz: https://eged.org/rss.xml veya https://egitimdegormeengelliler.org/rss.xml adreslerini kullanabilirsiniz.
Derneğimizin YouTube kanalını takip ederek yüklediğimiz videolardan anında haberdar olmak isterseniz: https://www.youtube.com/@egitimdegormeengelliler
Her Yerde Braille kampanyasının Youtube kanalına abone olmak isterseniz: https://www.youtube.com/channel/UCtJQlgHhBgBlQ2z6m6xmJLw

EGED Cast

Eğitimde Görme Engelliler Derneği podcast kanalı EGED Cast hakkında detaylara https://www.eged.org/egedcast adresinden ulaşabilirsiniz.
EGED Cast'a Spotify'da abone olmak için: https://open.spotify.com/show/5DHutuNZZpTYFGYEGIJqL9
EGED Cast'a Apple Podcast'ta üye olmak için: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/eged-cast/id1553234377?l=tr
EGED Cast'a Google Podcast'ta üye olmak için: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9waW5lY2FzdC5jb20vZmVlZC9lZ2Vk

Derneğimize üye olmak için

Eğitimde Görme Engelliler Derneği; anti hiyerarşik bir yapıda örgütlenerek, dernek faaliyetlerine demokratik biçimde üyelerinin aktif katılımını sağlamayı ilke edinmiştir. Bu nedenle, hedef kitlesini oluşturan kişilerin derneğe üye olarak, ele alınacak konuların belirlenmesi ve bunların yürütülmesine katkı sunmasını beklemektedir. "Neden EGED'e üye olmalıyım" sorusunu kendinize soruyorsanız https://eged.org/uyelik adresini ziyaret ederek yanıt bulabilirsiniz. Eğer bu sayfadaki yazılanlar sizi tatmin ettiyse ve derneğimize üye olmaya karar verdiyseniz, aynı sayfadan yazılı, faks yoluyla ya da e-posta aracılığıyla üye olma seçeneklerini inceleyebilir; daha kolay ve erişilebilir olan Online Üyelik Sistemi'ni kullanarak üyelik başvurusu yapmak isterseniz ise https://eged.org/onlineuyelik adresini ziyaret ederek yönergeleri takip edebilirsiniz.

İletişim

Eğitimde Görme Engelliler Derneğine e-posta göndermek için: bilgi@eged.org adresini kullanabilirsiniz.
yazışma adresi, telefon, belgegeçer ve e-posta yoluyla iletişim kurmak için https://www.eged.org/iletisim adresinde bulunan bilgileri kullanabilirsiniz.

kategori: