Uzaktan etkinlik düzenleme ve talep formları katılımlarınızı bekliyor!

Uzaktan Etkinlikler yeni döneme hazırlanıyor, etkinlik düzenleme ve talep formları sizlerin katkılarını bekliyor!

Pandemi döneminde başlattığımız ve 3 ay içerisinde 65 farklı konuda program düzenlediğimiz Uzaktan Etkinlikler, Ekim ayından itibaren kaldığı yerden faaliyetlerine devam edecek. Sizlerden gelen etkinlik düzenleme ve talep formları, programlarımızın şekillenmesine katkı sağlamayı sürdürecek. Daha önce tarafımıza ulaşan ve geçtiğimiz dönem değerlendiremediğimiz formlara imkanlar ölçüsünde öncelik verilecek.
Sizler de eğitim, kültür, sanat, spor, kişisel gelişim vb. alanlarda gerçekleştirmek istediğiniz veya düzenlenmesini talep ettiğiniz etkinliklerinizi bize iletebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formları kullanabilirsiniz.
Uzaktan etkinlik düzenleme formu
Uzaktan etkinlik talep formu

Geçtiğimiz dönem neler yaptık?

EGED bünyesinde İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu ve Eğitim Komisyonu'na bağlı Uzaktan Eğitim Akademisi Yürütme Kurulu bulunuyor. EGED'in online etkinlik düzenleme tecrübesinden yola çıkılarak, "Uzaktan Etkinlik" başlığı altında ve farklı konularda olmak üzere etkinlikler gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Yukarıda adı geçen komisyon ve yürütme kurulu bir araya gelerek bu süreci yürütmek maksadıyla "Uzaktan Etkinlik Ekibi" oluşturdu. Bu ekip 3 ay boyunca toplam 65 etkinliğin gerçekleşmesini sağladı. Ayrıca EGED 5 farklı etkinliğe davet edildi. Dolayısıyla EGED 18 Mart - 19 Haziran dönemini kapsayan zaman diliminde toplamda 70 etkinlikte aktif rol oynamış oldu.
Davet edildiğimiz etkinlikler ve görme engelli öğretmenlere yönelik gerçekleşen hizmetiçi seminerler hariç düzenlediğimiz 56 etkinliğin istatistiklerine baktığımızda; tekil olmayan 2060 civarında katılımcıya ulaşıldı. Etkinliklerimizin ortalama katılımcı sayısı ise 37 olarak tespit edildi.
Bağımsız olarak gerçekleşen Uzaktan etkinliklerde eğitim, erişilebilirlik, engelli hakları, kültür, sanat, edebiyat, spor ve sosyal yaşam gibi farklı konuları ele alan toplam 27 etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikleri yaklaşık 1125 tekil olmayan katılımcı takip etti; etkinliklerin ortalama katılımcı sayısı 42 olarak belirlendi.
Ayrıca çeşitli konularda seri halinde ilerleyen etkinliklerimiz de oldu. 8 başlıkta Hukuk buluşmaları, 6 bölümde Başlangıç düzeyinde satranç eğitimi, 5 defa Hak temelli sivil toplum seminerleri ve 4 farklı Google ürünleri deneyim paylaşımı etkinliği yapıldı. Diğer taraftan, Matematiksel Dil ve Kapsayıcı Eğitim ile Fen ve Matematik Öğretiminde Evrensel Tasarım başlıklarında olmak üzere iki çevrimiçi panel düzenlendi. Ortalama 90 katılımcının takip ettiği panellerde ülkemizde matematik ve fen alanlarında görme engellilere yönelik yapılan akademik çalışmalar sunuldu.
Uzaktan etkinlik düzenleme formuna 12, Uzaktan etkinlik talep formuna 33 başvuru iletildi. Başvuruların bir kısmı hayata geçirildi; bazıları ise gelecek döneme ertelendi.
Bunların dışında 7 başlıkta gerçekleşen Görme engelli öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitim seminerleri ve 2 branşta görme engelli öğretmenler zümre toplantısı ile 4 defa aylık değerlendirme toplantısı düzenlendi.

kategori: