EGED Cast, dinleyicilerini bekliyor!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), farklı dijital platformlardan üye ve takipçilerine seslenmeyi sürdürüyor. Dernek bu defa EGED Cast dadlı podcast kanalıyla dinleyicileriyle buluşuyor.

2009'dan bu yana sanal dünyadayız

EGED Halkla İlişkiler ve İletişim Sekreteri Mücahit İbrahim Öztürk, derneğin çıkış noktasının dijital platformlar olduğunu ifade etti. Öztürk; "2009 yılında bir e-posta grubu olarak ortaya çıkan ve daha sonra dernek olarak yoluna devam eden EGED, bir yandan da çeşitli dijital platformları kullanarak hedef kitlesiyle etkileşim halinde oldu. EGED; şimdiye kadar web sitesi, radyo, uzaktan etkinlikler ve sosyal medya hesaplarıyla sanal dünyada yerini aldı" sözleriyle derneğin dijitalleşmeye verdiği önemi vurguladı.

Doğru sosyal ağda yer almak önemli

Her geçen gün yeni sosyal ağlar açıldığını vurgulayan Öztürk; "Bunlar arasından kurumların kendi için önemli olanları seçmesi ve kullandıklarından bazılarını da zamanı geldiğinde bırakması gerekiyor. Son dönemde dünyada ve ülkemizde podcast yayınlarına ilgi artıyor. EGED ilk günden itibaren sesli içerik üreten bir kuruluş olduğu için, bu yayınlarımızı en etkili olarak EGED Cast ile üye ve takipçilerimize ulaştırabileceğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

EGED Cast ile hem görmeyenlere, hem de engeli olmayanlara ulaşmak istiyoruz

EGED Cast'ın hedef kitlesine de değinen Öztürk; "Kanalımızda engellilik, eğitim, teknoloji, erişilebilirlik, sosyal yaşam gibi alanlarda sesli yayınlarımız olacak. Dolayısıyla hem görmeyen kitlemiz engellilik, erişilebilirlik ve kişisel gelişim gibi alanlarda güçlenebilecek; hem de yeti kaybı olmayan bir kişi engelliliğe dair farkındalığını arttırabilecek. Bu iki kitleyi de gözeterek programlar oluşturacağız" şeklinde konuştu.

EGED Cast'ın ilk seri yayını Pandemide kapsayıcı eğitim. Bu serinin 1. bölümünde; pandemiyle beraber kapsayıcılığın nasıl etkilendiği ve EGED'in var olan sorunların çözümüne dair hak temelli çabası ele alınıyor.
EGED Cast'taki tüm yayınlara ve abonelik bağlantılarına https://www.eged.org/egedcast internet adresinden ulaşılabiliyor. EGED Cast şu anda Spotify, Apple Podcast ve Google Podcast üzerinden dinleyicileriyle buluşuyor.

kategori: 
İlgili Alanlar: 
dosya: